9 powodów aby zorganizować wesele zimą


9 powodów aby zorganizować wesele zimą

 

Dlaczego powinniście zorganizować wesele w zimie? Dajemy Wam 9 mocnych powodów!

Jeszcze do niedawna, gdy przyszłe pary młode myślały o organizacji wesela to interesujący ich okres  był dość sztywny – „jakiś termin między majem a wrześniem”. Od kilku lat dużo się u nas zmieniło w  tym temacie – dlaczego? Atuty przyjęcia w innych porach roku, a szczególnie w zimą, są ogromne  -zwłaszcza gdy to wesele w górach, zwłaszcza gdy to wesele na Kocierzu!

1. Sesja ZDJĘCIOWA JAK Z BAJKI

Główną obawą przed organizacją przyjęcia zimą jest pogoda. Nie czarujmy się – upału na  pewno nie będzie, ale czy to rzeczywiście minus? Zarówno w lecie jak i w zimie możecie trafić  na fatalną pogodą – latem, dodatkowo wzbogaconą o ulewę czy gwałtowne burze.  Wyobraźcie sobie Waszą sesję na szczycie góry, w otoczeniu lasów z piękną panoramą na  okolicę. Zima nie jest szczytem sezonu, więc umówienie się z fotografem na sesję w oparciu o  prognozę pogody też będzie dużo łatwiejsze. Jesteśmy blisko Krakowa, Katowic, Bielska-Białej, Wadowic, Andrychowa, więc wsiadacie w samochód i po chwili przenosicie się w inny świat. Świat bez smogu, świat lasu, świat pięknych, ośnieżonych górskich ścieżek. Taka sesja zdjęciowa na długo zostanie Wam w pamięci.

 

2. Ciemno=romantycznie!

To czego w zimie nie lubimy najbardziej – krótki dzień. W przypadku wesela to może być atut.  Wyobraźcie sobie pierwszy taniec czy ślub cywilny gdy za oknem już mrok a Wy jesteście  otoczeni ciepłym światłem świec, czy iskrzących zimnych ogni. Lepiej być nie może!

3. Nietypowe atrakcje dla Gości

Każdy z nas zna takie atrakcje jak fontanna czekoladowa, drinkbar czy wykwintne bufety.  To prawda – są super, ale wszyscy je widzieliśmy, wszyscy z nich korzystaliśmy. A co powiecie na typowo zimowe atrakcje jak np. kulig czy ognisko? Przejażdżka drewnianymi wozami wśród ośnieżonych lasów Kocierza, której klimat podkręcą płonące pochodnie i grzane wino. To niezwykła przygoda i wspomnienia na długie lata!

 

4. Nie martwcie się o klimatyzację

Tak, wiemy – klimatyzacja to już standard, ale obecne lato funduje nam iście równikowe temperatury. Czasami samo przejście z samochodu na salę czy chwilowe wyjście na zewnątrz są zmorą Gości, a szczególnie Pań. Przecież nie po to robimy piękny make-up by upał zniszczył go w ciągu kilku chwil!
Kolejnym plusem jest fakt, że niska temperatura często zniechęca Gości do wychodzenia z sali i ich rozchodzenia się po okolicy w czasie przyjęcia. Jako alternatywę proponujemy Wam przepiękne Strefy Chillu, które spełniają tę samą funkcję, utrzymując Gości na Sali przez cały czas trwania przyjęcia.

5. Zima = rabaty + większy wybór!

Nie ma co ukrywać, że organizacja wesela w zimie ( czyli poza sezonem wysokim ) to spora oszczędność i większe możliwości wyboru usług towarzyszących – fotografa, kamerzysty, florystów, orkiestry etc. Usługodawcy są często skłonni do większych kompromisów tak by zapełnić swój kalendarz – pamiętajcie o tym! Zobaczcie jakie promocje w tym okresie mamy dla Was na Forest Wedding tutaj.

 

6. Większa dostępność Gości

Weselny sezon wysoki ( maj-wrzesień ) to także sezon kiedy najwięcej osób wyjeżdża na urlop czy wypady weekendowe. Jeżeli zależy Wam na jak najwyższej frekwencji Waszych Gości warto wziąć ten czynnik pod uwagę.

7. Więcej dogodnych terminów

Wesele w zimie to także dobra opcja dla osób, które nie chcą czekać roku czy 2 lat na swoją wymarzoną salę. Zimą wolnych terminów póki co jest więcej i coraz więcej mamy par, które organizują uroczystość w kilka miesięcy od zaręczyn.

 

8. Podróż poślubna do ciepłych krajów

Myśleliście o tym? Wyobraźcie sobie mroźny styczeń, za oknami minusowe temperatury i zaspy śniegu. A co robicie Wy? Wylatujecie w podróż poślubną na Maderę, Cypr czy do Azji i to za duuużo mniejsze pieniądze!

9. KlimAtyczne dekoracje

Zimowa aura aż się prosi o specjalne dekoracje! W zeszłym roku mieliśmy przyjęcia gdzie królowały świece, piękne lampiony, świąteczne światełka, śnieżynki czy nawet rzeźba z lodu. To także czas gdzie bardziej niż zwykle Panie mogą zaszaleć z makijażem – brokaty, błyszczące cienie i pomadki zrobią z Was prawdziwe królowe śniegu! Żadna inna pora roku nie będzie tak pięknym tłem dla tych ozdób jak właśnie zima.

 

Co możemy dodać od siebie?

Wesela na Kocierzu organizujemy kilka razy w tygodniu, o każdej porze roku, a to właśnie przyjęcia zimowe lubimy najbardziej. Pełna śniegu sceneria wesela na szczycie góry to coś niezwykle magicznego. Dołóżcie do tego płonący ogień w Chacie Baciarskiej, grzane wino i widok na ośnieżone drzewa – po prostu bajka! Jesteśmy niedaleko Krakowa, Katowic, Bielska-Białej, Wadowic, Andrychowa – przyjedźcie do naszej Karczmy na obiad, pospacerujcie po okolicy a gwarantujemy że zakochacie się w zimie na Kocierzu, zakochacie się w Forest Wedding.